ALIEJINIS MASAŽAS

Tikima, kad aliejinis masažas kilo iš Indijos prieš 1800 metų ir buvo suformuotas tuo metu plačiai paplitusios ajurvedinės medicinos pagrindu. Reikėtų nepamiršti ir to, kad kiniečiai jau 2500 metų prieš Kristų, mokėjo sukurti aromatinius ekstraktus iš žolelių ir augalų.

Indija buvo pirmoji vieta, kur aliejai buvo pradėti sodrinti įvairių augalų eteriais. Pradžioje tai nebuvo taip paplitę, kaip paprastas aliejus, nes buvo sudėtingas ir brangus metodas. Polineziečiai buvo pirmieji, kurie pradėjo vystyti eterinių aliejų prekybą ir bendradarbiauti su Europa, labiausiai Viduržemio jūros regionu. Pirmasis Europietis, aprašęs šių aromatinių aliejų naudingas savybes ir suskirstęs juos į grupes, buvo graikų gydytojas Maresdius.

Renesanso laikotarpiu visame pasaulyje susidomėjimas šiais aliejais atgimė ir buvo labiau išvystytas jų naudojimas kvepalams bei esencijoms, kas jau nuo seniau egzistavo Graikijoje ir Prancūzijoje. Aromatiniai aliejai Europoje nebuvo naudojami iki 17 amžiaus pabaigos, kuomet prasidėjo jų maišymas su masažo aliejais ir atliekamas aromaterapinis masažas. Tuo metu aromaterapinis masažas susiformavo kaip filosofinė gydymo sistema kūnui ir sielai, kuri yra naudojama ir šiomis dienomis. Vis dėl to, šis masažas yra paremtas senovės Indijos ir Kinijos meistrų patirtimi.

Aliejinis masažas atpalaiduoja kūną, įtrinant į jį šiltą natūralų aliejų. Ši sistema egzistuoja jau daugelį metų žmonijos istorijoje. Aromaterapija taip pat gyvuoja jau labai daug metų. Šias dvi terapijas sujungus į vieną, gaunama nuostabi sistema, kuri padeda stabilizuoti nervų sistemą, teigiamai veikia hormonų gamybą. Ši sistema naudojama tam, kad sugražinti sveikatą visam kūnui, taip pat skirta atpalaiduoti raumenis, aktyvinti imuninę sistemą ir atpalaiduoti įtampą, bei stresą.

Privalumai:

•   Skatina ir gerina kraujo cirkuliaciją;
  • Reguliuoja skysčių kiekį organizme;
  • Lengvina kvėpavimą, bei gerina deguonies įsisavinimą;
  • Reguliuoja širdies veiklą;
  • Švelnina odą, bei atstato odos ląstelių gamybą;
  • Išvalo odą, nuo susikaupusių toksinų, atstato limfos tekėjimą;
  • Atpalaiduoja nervų sistemą.

Šis masažas yra atliekamas naudojant šiltą aliejų, švelniais rankų judesiais, dirbant ne tik delnais, bet ir pirštais, krumpliais, dilbiais, paeiliui dirbant su visomis kūno dalimis.

Tailandietiško masažo mokykla