TAILANDIETIŠKAS MASAŽAS

Masažas labai skiriasi nuo mums žinomų masažų, jis daromas ant specialaus ant žemės patiesto kilimėlio, per rūbus ir nenaudojant jokių aliejų. Neretai terapeutai, atliekantys masažą, juokauja, kad jie atlieka jums jogą.
Šis kursas yra apie labai savotišką, įdomų ir unikalų tailandiečių medicinos segmentą, Vakaruose geriau žinomą kaip Thai joga-masažą.
Siamo karalystėje, dabartiniame Tailande, visos medicinos praktikos, taip pat ir masažas, formavosi veikiami Kinijos ir Indijos medicinų įtakos. Pats tailandietiškas masažas į Siamo karalystę buvo atneštas ajurvedos gydytojo Shivagos, prieš 2500 metų. Ši sistema prigijo vietiniuose budistų vienuolynuose, kur ir buvo tobulinama bei perduodama iš kartos į kartą. Su laiku susiformavo kelios šio masažo sistemos: pietų ir šiaurės stilius. Pietų stilius dažnai vadinamas karališkuoju, nes buvo taikomas rūmuose. Jį daugiau įtakojo kinų medicina, labiausiai akupunktūra, taip suformuojant švelnų stilių, pagrinde paremtą paspaudimais ir nežymiais tempimais.
Šiaurės stilius išliko toks, kokį jį sukūrė gydytojas Shivaga, remdamasis ajurvedos bei tuo metu Indijoje labai išpopuliarėjusios terapinės jogos žiniomis. Šis stilius pagrįstas gan stipriais tempimais, sukimais, atkartojant daugumą jogos asanų. Vėliau šalia šių kelių tipų susiformavo ir trečioji sistema, kuri vadinama „liaudies mokykla“. Ji gimė kai paprasti kaimo gyventojai, stebėdami budistų vienuolius, atliekančius gydomąjį masažą, kartojo vienuolių judesius, neturėdami jokių žinių apie šią medicinos rūšį. Toks „liaudies“ masažas labai populiarius ir šiomis dienomis, jį galima sutikti daugumoje vietinių salonų.
Mes šiame kurse mokinsimės terapinio tailandietiško masažo, kilusio iš šiaurės ir skirto spręsti motorikos problemas, atstatant viso organizmo funkcionalumą. Tam tikrų judesių veikiami raumenys atsipalaiduoja, sukurdami galimybę juos ištempti ir atstatyti į pradinę, normalią padėtį. Taip pat mokinama kaip ištempti sausgysles, raisčius bei sąnarius, tokiu būdu išsprendžiant daugumą judėjimo problemų. Atsipalaidavusiame organizme normalizuojasi kraujotaka, limfos tekėjimas, vidaus organų veikla. Stabilizuojama žmogaus emocinė būsena, mažėja stresas, įtampa bei depresijos simptomai. Atsistačius judėjimo laisvei žmogus vėl pradeda jaustis pilnaverčiu visuomenės nariu.